28.10.2020 Kolmapäev

Kuidas konkurentsiõigus panustaks Euroopa Green Deal’i?

Euroopa Komisjoni konkurentsi peadirektoraat kutsub eksperte üles pakkuma ideid ja ettepanekuid, kuidas konkurentsireeglid saaksid panustada Euroopa rohelise kokkuleppe (Green Deal) eesmärkide saavutamisse.

Mikk Põld, vandeadvokaat, advokaadibüroo TRINITI
Mikk Põld, vandeadvokaat, advokaadibüroo TRINITI Foto: erakogu

Euroopa rohelise kokkuleppe (Green Deal) eesmärk on muuta Euroopa Liit õiglaseks ja jõukaks ühiskonnaks, kus majandus oleks kaasaegne, ressursitõhus ja konkurentsivõimeline. Green Deal’i pikaajaliseks eesmärgiks on, et Euroopa Liit saavutaks 2050. aastaks kliimaneutraalsuse.

Konkurentsireeglite eesmärgiks Euroopa Liidus on edendada ja kaitsta tõhusat konkurentsi, pakkudes seeläbi lõppastmes tarbijate hüvanguks kasulikke tulemusi. Konkurentsisurve paneb ettevõtjaid muuhulgas kasutama innovatsiooni ja rakendama energiatõhusamaid tehnoloogiaid. Konkurents aitab seega kaasa ka ressursside tõhusamale kasutamisele, misläbi konkurents juba iseenesest aitab kliimapoliitika eesmärke mingil määral saavutada. Kuid konkurentsipoliitika võiks kliimaeesmärkide saavutamisele veel tõhusamalt kaasa aidata.

Seepärast ootab Euroopa Komisjon kõigilt, kellel on antud teemaga kokkupuudet – nt tööstussektorist, keskkonnaorganisatsioonidest, teadlaskonnast, tarbijate organisatsioonidest, konkurentsivaldkonnast – ideid ja ettepanekuid, kuidas konkurentsireeglid saaksid aidata kaasa Green Deal’i eesmärkide saavutamisele.

Ettepanekuid oodatakse 20. novembriks 2020 e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Esitatud ettepanekute pinnalt pannakse erinevad vaatenurgad kokku ja neid tutvustatakse konkurentsi peadirektoraadi poolt järgmise aasta alguses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!