01.04.2016 Reede

Kindlustusseltsidelt üritati mullu välja petta 1,8 miljonit eurot

Rahalises mõttes väikeste kindlustuskelmuste hulk on järsult kasvanud, teatas kindlustusseltside liit
Rahalises mõttes väikeste kindlustuskelmuste hulk on järsult kasvanud, teatas kindlustusseltside liit Foto: Reuters

Eelmisel aastal üritati kindlustusseltsidelt välja petta kindlustusraha 1,8 miljonit euro ulatuses, mis on ligilähedane aasta varasema summaga; väikeste kelmuste arv on kasvanud.

"Kui 2014. aastal deklareerisid kindlustusandjad 339 kindlustuskelmuse juhtumit, siis 2015. aastal oli see arv juba 380. Seejuures teeb enim muret rahalises mõttes väikeste kindlustuskelmuste järsk sagenemine. Alla 1000 euro jäävate kelmuseks liigitatavate kahjunõuete sagedus on aastaga suurenenud üle 40%," ütles kindlustusseltside liidu juhatuse liige Andres Piirsalu pressiteates.

Kõige sagedamini üritati petta liiklusõnnetust lavastades –  kahjuavalduses deklareeritud liiklusõnnetust kas ei toimunud üldse või siis erinesid juhtumi üksikasjad oluliselt avaldatust.

Euroopa kindlustusseltside assotsiatsiooni Insurance Europe andmetel on kindlustuskelmuste osakaal kindlustuse kahjunõuete kogusummas umbes 10%. Eestis see osakaal nii kõrge ei ole, ulatudes 1,5%-ni.

Eesti kindlustusseltside liit on Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav organisatsioon, mis loodi 15. veebruaril 1993. aastal. Liidu eesmärk on esindada oma liikmete ühiseid huve kindlustussektori ja kogu riigi sotsiaal- ning majanduskeskkonna edendamisel. Kõik Eestis tegutsevad kindlustusandjad on liidu liikmed. Eesti kindlustusseltside liit on omakorda Euroopa kindlustusandjate ühenduse Insurance Europe liige.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes