825x120 antikriis ee
11.03.2020 Kolmapäev

Kaugtõestusega saab notaritoiminguid teha Eesti välisesindustes

Kaugtõestamine on abiks.
Kaugtõestamine on abiks. Foto: Pixabay

Veebruari alguses tutvustas Notarite Koda uut E-notar3 platvormi, millega koos käivitati kaugtõestamise pilootprojekt -  sellest nädalast saabki mitmetes Eesti välisesindustes kasutada uut kaugtõestamise teenust, mis võimaldab teha notariaalseid toiminguid ilma, et oleks selleks tarvis Eestisse reisida.

Distantsilt toimingute sooritamist võimaldav kaugtõestamine käivitub esialgu pilootprojektina Eesti välisesindustes Brüsselis, Stockholmis, Londonis ja Riias, hiljem lisandub nende hulka ka Eesti saatkond Helsingis.

Kindlasti annab kaugtõestus inimestele võimaluse teha mitmeid toiminguid mugavalt ja väiksema ajakuluga. Muuhulgas on võimalik kaugtõestuse teel teha volikiri, vältides nii Eestisse reisimise või volikirja välisriigi notari juures vormistamisega kaasnevaid kulusid, näiteks kasvõi apostillimise ja postikulu,“ ütles Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson. „Uue iseteenindusportaali loomisel pidasimegi eeskätt silmas seda, et võimalikult palju toiminguid oleks võimalik teha distantsilt ja ilma kohale tulemata. Pilootprojekti edu korral loodame laiendada nii kaugtõestamise teel tehtavate toimingute kui ka teenust võimaldavate Eesti välisesinduste ringi,“ lisas ta.

Kaugtõestusega saab teha tehinguid osaühingu osadega, volikirju, esitada abiellumis- ja lahutamisavaldusi ning pärimisavaldusi. Samuti on võimalik asjaõiguste ja kommertspandi kustutamine ja loovutamine. 

Kaugtõestamiseks välisesindustes kooskõlastab klient esmalt enda poolt valitud notariga toimingu tegemise aja ning läheb teenuse kasutamiseks kokkulepitud ajaks Eesti välisesindusse. Notarite Koja kodulehel www.notar.ee asuvas uues iseteenindusportaalis on võimalik leida nii endale, notarile kui välisesindusele sobiv aeg.

Kaugtõestamisega toimingu tegemiseks vajab klient kehtivate koodidega Eesti ID-kaarti, digi ID-d, E-residendi digi ID-d või mobiili-ID’d. Toimingutes osalejate isikutuvastussüsteem kasutab Veriffi biomeetrilise näotuvastuse tehnoloogiat.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes