24.01.2024 Kolmapäev

Kaasomandis oleva korteriomandi jagamine korteriomanditeks

29. novembril 2023 Riigikohtu menetluses olnud tsiviilasjas olid kaasomandis oleva korteriomandi mõlemad omanikud esitanud teineteise vastu kaasomandi lõpetamise nõude ja palunud jagada asja nende vahel reaalosadeks.

Riigikohtu menetluses olnud tsiviilasjas olid kaasomandis oleva korteriomandi mõlemad omanikud esitanud teineteise vastu kaasomandi lõpetamise nõude ja palunud jagada asja nende vahel reaalosadeks.
Riigikohtu menetluses olnud tsiviilasjas olid kaasomandis oleva korteriomandi mõlemad omanikud esitanud teineteise vastu kaasomandi lõpetamise nõude ja palunud jagada asja nende vahel reaalosadeks. Foto: pixabay

Poolte eesmärk oli jagada korteriomand selliselt, et selle asemele saaks luua uued korteriomandid, kuid nad vaidlesid selle üle, kas korteriomand tuleb jagada hageja või kostja taotletud viisil.

Kolleegium selgitas, et erinevalt enne 1. veebruari 2023 kehtinud korteriomandi- ja korteriühistuseadusest on sama seaduse uue redaktsiooni kohaselt vaja uue korteriomandi loomiseks kõigi korteriomanike kokkulepet.

Seetõttu asus kolleegium seisukohale, et kohus saab eriomandite ulatuse muutmise ja uue korteriomandi loomiseks vajalike tahteavalduste andmise avaldust menetleda üksnes juhul, kui see on esitatud kõigi selle korterimaja korteriomanike vastu, kes ei ole korteriomaniku soovitud kokkuleppe sõlmimisega nõus.

Selleks peab teiselt korteriomanikult tahteavalduste andmist taotlev korteriomanik tõendama, et kõik ülejäänud korteriomanikud, kelle vastu ei ole nõuet esitatud, on kokkuleppe sõlmimisega nõus.

Otsuse annotatsioonid koos märksõnadega on leitavad siit.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255