04.05.2015 Esmaspäev

Juristide liit asub Mustamäel tasuta õigusnõu andma

Eesti Juristide Liit osutab alates esmaspäevast Tallinnas Mustamäe linnaosa valitsuses esmaspäeviti kell 13-17 tasuta eestikeelset õigusnõustamise teenust - õigusabi osutavad üliõpilased Erkki Vilipp ning Hele-Reet Linderman.

Eesti Juristide Liit osutab alates esmaspäevast Tallinnas Mustamäe linnaosa valitsuses esmaspäeviti kell 13-17 tasuta eestikeelset õigusnõustamise teenust.
Eesti Juristide Liit osutab alates esmaspäevast Tallinnas Mustamäe linnaosa valitsuses esmaspäeviti kell 13-17 tasuta eestikeelset õigusnõustamise teenust. Foto: PM

Tasuta õigusabi osutatakse perioodidel esmaspäevast 12. juunini, 21. juulist 24. augustini ning 21. septembrist 14. detsembrini Mustamäe linnaosa valitsuse esimese korruse teenindussaalis boksis number 10. Kui praegu osutatakse tasuta õigusabi vaid eestikeelsena, siis suvel hakatakse abivajajaid teenindama ka vene keeles.

Õigusnõustajad on valmis vastama linnaelanike kõikidele põhilistele õigusalastele küsimustele erinevatest valdkondadest, milleks on perekonnaõigus, tööõigus, pärimisõigus, üüri- ja võlasuhted ja nii edasi. Keskmiselt on ühe kliendi nõustamiseks aega 20 minutit.

„Tasuta õigusnõustamine on hea moodus saada nii mõnelegi õiguslikule probleemile kindel lahendus ilma selle eest maksmata. Kui tavaliselt võivad juristide või advokaatide tunnihinnad pürgida ulmelistesse kõrgustesse, siis juristide liidu pakutava tasuta õigusabi teenuse abil saavad igapäevased küsimused kindlasti vastuse,” märkis EJL-i noorjuristide projektijuht Katarina Kiiver.

Eesti Juristide Liit on tasuta õigusabi osutanud alates 2002. aastast ning aastas nõustatakse sel viisil keskmiselt 10 000 inimest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes