22.12.2021 Kolmapäev

Eesti jättis õigeaegselt ülevõtmata investeerimisteenuste direktiivi

Eesti jättis õigeaegselt ülevõtmata Euroopa Liidu direktiivi, mille sisuks on investeerimisühingutele, pankadele ja fondivalitsejatele kohalduvate nõuete lihtsustamine investeerimisteenuste pakkumisel.
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus Foto: RUP

Eelkõige puudutab direktiiv raporteerimise ja info avalikustamisega seotuid nõudeid. Muudatuste ajendiks oli COVID-19 pandeemiast tekkinud olukord ja vajadus aidata kaasa kiirele kriisist taastumisele ning soodustada investeerimist reaalmajandusse, seisab rahandusministeeriumi saadetud kirjas riigikantseleile. 

Eelnõu, millega direktiiv üle võetakse, kinnitati valitsuse poolt 16. detsembril ja see esitatakse riigikogule uue aasta alguses. Sellest tulenevalt võiks direktiiv olla Eesti õigusesse üle võetud hiljemalt 2022. aasta veebruariks, leiab rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

"Hilinemise peamiseks põhjuseks on see, et direktiiv avalikustati alles 2021. aasta 26. veebruaril ja selle kiirkorras menetlemine ei ole õnnestunud nii nagu algselt planeerisime," möönis minister.

"Lisaks sisaldab eelnimetatud eelnõu ka muid selle direktiiviga mitteseotuid muudatusi, mistõttu on samuti selle menetlemine võtnud rohkem aega. Lisaks märgime, et direktiiviülevõtmise kuupäev oli 28. november, kuid selle rakendamise kuupäev on 28. veebruar 2022," lisas ta. 

Pentus-Rosimannuse sõnul teadvustab rahandusministeerium riski, mis on seotud võimaliku rikkumismenetluse algatamisega ja sanktsioonide rakendamisega direktiivide mitte-õigeaegsel ülevõtmisel.

"Püüame edaspidi tõhustada direktiivide ülevõtmisega seotud õigusaktide väljatöötamise planeerimise ja koordineerimise protsessi," märkis minister.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!