22.07.2021 Neljapäev

FI hoiatab tegevusloata Vabaks OÜ eest

Finantsinspektsioon (FI) hoiatab avalikkust tegevusloata krediidi vahendamises ja investeerimisteenuse osutamises kahtlustatava Vabaks OÜ eest. 

Politsei ja prokuratuuri andmetel on ühing esitanud avalikkusele eksitavat infot oma tegevuse ja investeerimisvõimaluste kohta.
Politsei ja prokuratuuri andmetel on ühing esitanud avalikkusele eksitavat infot oma tegevuse ja investeerimisvõimaluste kohta. Foto: pexels

Möödunud aasta lõpus asutatud Vabaks OÜ haldab Vabaks.ee platvormi, mille eesmärk on ettevõtte veebilehe kohaselt pensioniraha vabastamine, tuues kokku teisest sambast väljuda soovijad ja investorid, kes seda rahastavad. Raha saaja peab maksma 16 protsenti teenustasu juba tulumaksustatud summast, lisaks lepingutasu ja lepingu valitsemise tasu.

Tänavu mai lõpus pidas keskkriminaalpolitsei ettevõtte asutajad ja juhatuse liikmed Marko Vaigu ja Ahto Aavat tegevusloata majandustegevuses ja investeerimiskelmuses kahtlustatavatena kinni. Politsei ja prokuratuuri andmetel on ühing esitanud avalikkusele eksitavat infot oma tegevuse ja investeerimisvõimaluste kohta.

Juuni algul teatasid Vaigu ja Aava kaitsjad, Lextali vandeadvokaat Oliver Nääs ja PwC Legali vandeadvokaat Indrek Leppik, et peavad FI esitatud kuriteokaebust põhjendamatuks. Nende hinnangul ei vaja portaal tegutsemiseks finantsinspektsioonilt luba ning nad esitavad halduskohtule vastava tuvastuskaebuse.

Nimekiri ettevõtetest, kellel on finantsinspektsiooni poolt antud tegevusluba või kes võivad Eestis piiriüleselt teenuseid osutada, on leitav inspektsiooni kodulehelt. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!