14.04.2014 Esmaspäev

Advokaadid taotlevad reklaamimaksu kaotamist

Soraineni advokaadid taotlevad riigikogult reklaamimaksu kaotamist kohalike maksude hulgast, kuna reklaamimaks on nende analüüsi põhjal vastuolus põhiseadusega.

Advokaadid taotlevad reklaamimaksu kaotamist
Advokaadid taotlevad reklaamimaksu kaotamist Foto: Reuters

"Meil on hetkel kümmekond klienti, kelle jaoks me tagastusnõuete taotlusi oleme ette valmistanud. Konkreetsetest summadest on veel vara rääkida, kuid omavalitsustest ei piirdu me kindlasti ainult Tallinnaga," sõnas Soraineni advokaat Tanel Molok Äripäevale nõuete kohta reklaamimaksu tagasiküsimiseks.

Klientide nimesid Molok ei avaldanud.

Advokaatide analüüs toob välja kolm suuremat probleemi reklaamimaksuga:

  • Esiteks, põhiseaduse kohaselt peavad kõik maksu olulised komponendid olema paika pandud seaduses, kuid kohalike maksude seaduses on sätestamata reklaamimaksu määr. Nii saab iga kohalik omavalitsus piiranguteta otsustada reklaamimaksu määra üle.
  • Teiseks, reklaamimaksu regulatsioon laiemalt on nõrk ja põhjustab õigusselgusetust. Kohalike maksude seadus ei võimalda nimelt aru saada, mille eest, millistel tingimustel ja millises määras kohalik omavalitsus reklaamimaksu tasumist nõuda võib.
  • Kolmandaks on reklaamimaksu puudulik regulatsioon toonud kaasa ettevõtete väljendusvabaduse ebaproportsionaalse piiramise, ebavõrdse kohtlemise ja konkurentsimoonutused.

Tallinna linnavalitsus on seisukohal, et reklaamimaks on kooskõlas seadusega. Kusjuures nimeliselt ei soovinud keegi linnavalitsusest tsiteeritav olla. Mis puudutab ettevõtjate võimalike nõudeid linna vastu, siis ähvardab Tallinna linn omakorda riiki nende nõuetega.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!