23.11.2022 Kolmapäev

Vanaduspensioniealiste maksuvaba tulu hakkab mõjutama ka palga maksmist

Alates 1. jaanuarist 2023 hakkab kehtima vanaduspensioniikka jõudnud inimestele eraldi maksuvaba tulu, mis omab mõju ka ettevõtjate tegevusele. Vanaduspensioniealiste maksuvaba tulu on alates uuest aastast 704 eurot kuus. Juhul, kui pension on väiksem kui keskmine pension, on pensionäril võimalus üle jäävat maksuvaba tulu kasutada ka muudelt tuludelt, nagu näiteks palgalt, kirjutab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Muudatuse tulemusena tuleb tööandja raamatupidajatel alates 1. jaanuarist 2023 eristada vanaduspensioniikka jõudnud töötajaid teistest.
Muudatuse tulemusena tuleb tööandja raamatupidajatel alates 1. jaanuarist 2023 eristada vanaduspensioniikka jõudnud töötajaid teistest. Foto: pixabay

Uue muudatuse abil püsib keskmine vanaduspension Eestis tulumaksuvaba ja tulumaksuvabastus ei vähene pensioni kasvades või juhul, kui pensioniikka jõudnud inimene jätkab tööl käimist. Selleks kehtestatakse eraldi maksuvaba tulu arvutamise reeglid vanaduspensioniikka jõudnud...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!