02.12.2021 Neljapäev

Valitsus kinnitas sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osaks 3793 eurot

Valitsus kinnitas järgmise aasta isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku keskmise suuruse, milleks on 3793 eurot.

Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa rakendatakse vanaduspensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks 1. jaanuarist 2022 kuni 31. märtsini 2023.
Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa rakendatakse vanaduspensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks 1. jaanuarist 2022 kuni 31. märtsini 2023. Foto: pixabay

Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa rakendatakse vanaduspensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks 1. jaanuarist 2022 kuni 31. märtsini 2023, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Nimetatud perioodil ei ole ette teada isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa keskmist suurust, sest ei ole teada 2022. aasta sotsiaalmaksu tegelikku laekumist. Seetõttu kasutatakse kindlustusosaku suuruse leidmiseks sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestuslikku suurust. 

Näiteks kui pensioni taotleva töötaja eest on kuni 31. oktoobrini 2021 makstud sotsiaalmaksu 3793 eurot, on tema kindlustusosak 1,0. Kui pensioni taotleva töötaja eest on makstud sotsiaalmaksu 1896 eurot, on tema kindlustusosak 0,5.

1. aprillil 2023 arvutatakse kindlustusosakute väärtus ümber 2022. aasta tegeliku pensionikindlustuse osa keskmise suuruse järgi.

Eelnõu rakendamine ei too kaasa üldist pensionitõusu, arvestuslikku keskmist suurust kasutatakse uute pensionide määramisel ja ümberarvutamisel pensionäridel, kes on rakendusperioodil töötanud ning kelle eest on makstud sotsiaalmaksu.

Valitsus kinnitab isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku keskmise suuruse hiljemalt kümme kalendripäeva enne uue kalendriaasta algust.

Isikustatud sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa arvestusliku suuruse kinnitamine on iga-aastane otsus, mida on vaja pensioni kindlustusosaku suuruse arvutamiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!