29.12.2014 Esmaspäev

Uuest aastast tõusevad dokumentide väljastamisega seotud riigilõivud

Tuleva aasta 1. jaanuarist tõusevad Eestis mitmed riigilõivud, millega eelarvelaekumine kasvab 3 miljoni euro võrra aastas.

Uuest aastast tõusevad dokumentide väljastamisega seotud riigilõivud
Uuest aastast tõusevad dokumentide väljastamisega seotud riigilõivud Foto: PM

Isikut tõendavate dokumentide – ID-kaardi, passi ja elamisloa riigilõivu määrasid on võrreldes kehtivatega tõstetud keskmiselt 22%.

Riigilõiv passi eest kasvab 28,76 eurolt 40 eurole, ID-kaardil 24,28 eurolt 25 eurole, elamisloakaart 30,67 eurolt 35 eurole. ID kaardi ja passi koostaotlemine läheb edaspidi 38,34 euro asemel maksma 50 eurot. Digi-ID hind kasvab 15,97 eurolt 25 eurole ja mobiil-ID oma 7 eurolt 10 eurole.

Siseministeeriumi isikuttõendava dokumendi ja reisidokumendi lõivumäärade tõstmine toob täiendavat tulu pea 1,3 miljonit eurot.

Õiguskantsleri ettepanekul ja justiitsministeeriumiga koostöös muudeti lihtsamaks põlvnemise taotlemine, mis siiani maksis 300 eurot. Edaspidi on see hagi korral tasuta ja ilma elatist nõudva hagita 40 eurot.

Põllumajandus-Kaubanduskoja survel ei tõstetud mahepõllumajanduse, seemnete sertifitseerimise ja sordikaitse riigilõive algul kavatsetud määral.

Ühtlasi korrigeeritakse aasta algul kõik riigilõivumäärad ülespoole täiseurodeks. Alla 100-eurosed lõivud korrigeeritakse 1 euro täpsusega ülespoole, alates 100-eurosed lõivud korrigeeritakse 5 euro täpsusega ülespoole.

Riigilõive tõstva seaduse kiitis parlament heaks 10. detsembril.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!