Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

19.10.2015 Esmaspäev

USA mõttekoda: Eesti on konkurentsivõimelisima maksusüsteemiga riik

Eesti maksusüsteemi seatakse paljude USA arvamusliidrite ja analüütikute poolt eeskujuks
Eesti maksusüsteemi seatakse paljude USA arvamusliidrite ja analüütikute poolt eeskujuks PM

USA mõttekoda andis Eestile üle konkurentsivõimelisima maksusüsteemiga riigi tiitli.

Ameerika Ühendriikide mõttekoja Tax Foundation raporti kohaselt on Eesti kõige konkurentsivõimelisema maksusüsteemiga riik. OECD riikide seas läbi viidud analüüs hindas Eesti maksusüsteemi parimaks teist aastat järjest, teatas välisministeeriumi pressiosakond BNS-ile. Eestile järgnesid Uus-Meremaa, Šveits, Rootsi ja Holland.  

Mõttekoja raport toob esile Eesti maksusüsteemi lihtsust, läbipaistvust ning neutraalsust, mis toetab investeerimist ning säästmist.

Tunnustusüritusel Washingtonis 15. oktoobril märkis Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Eerik Marmei, et Eesti maksusüsteemi tänase edu aluseks on taasiseseisvumise järgselt tehtud maksupoliitilised otsused ja sellele järgnenud pikaajalised reformid.

"Eestil on au olla hinnatud kõige konkurentsivõimelisema maksusüsteemiga riigiks maailma arenenumate riikide seas. Meie maksusüsteemi seatakse paljude USA arvamusliidrite ja analüütikute poolt eeskujuks ja järgimist väärivaks," märkis Marmei.

Tax Foundation on 1937. aastal asutatud USA mõttekoda, mis tegeleb andmete kogumise ja uuringute läbiviimisega maksupoliitika vallas.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes