Esmaspäev, 03 September 2018 13:06

Tulumaksusoodustusega MTÜ-sid hinnanud komisjon lõpetab tegevuse

Ekspertkomisjon, mille ülesanne oli hinnata mittetulundusühingute (MTÜ) sobivust tulumaksusoodustusele, lõpetab peagi tegevuse ning edaspidi hindab MTÜ-sid maksu- ja tolliamet üksinda.
Ekspertkomisjon, mille ülesanne oli hinnata mittetulundusühingute (MTÜ) sobivust tulumaksusoodustusele, lõpetab peagi tegevuse ning edaspidi hindab MTÜ-sid maksu- ja tolliamet üksinda. pixabay.com
Ekspertkomisjon, mille ülesanne oli hinnata mittetulundusühingute (MTÜ) sobivust tulumaksusoodustusele, lõpetab peagi tegevuse ning edaspidi hindab MTÜ-sid maksu- ja tolliamet üksinda.

Asjatundjate komisjoni kaotamise initsiatiiv pärineb Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidult ja kolmandalt sektorilt. Asjatundjate komisjoni kaotamine on mõistlik, kuna selle kaasamine tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja kandmise taotluste ja nimekirjast kustutamise ettepanekute menetlemisel ei ole asjatundjate komisjoni enda ja ka maksuhalduri arvates omanud juba 2016. aastast enam algset mõju. Asjatundjate komisjoni rolli kaotamise korral saab nimekirja uuendamine toimuda kiiremini ning ilma kolmandate osaliste poole pöördumiseta, seisab tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu seletuskirjas.

Asjatundjate komisjoni operatiivsest kaasamisest loobumise korral saab tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja uuendada operatiivsemalt. Seaduseelnõu rakendumisel hakkab maksuhaldur tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja uuendama iga kalendrikuu esimesel kuupäeval. Nimekirja pidev uuendamine muudab nimekirja saada soovivate ja nimekirjast välja saada soovivate ühingute jaoks taotluste menetlemise perioodi oluliselt lühemaks ja kiiremaks.

Maksuhaldur plaanib edaspidi pärast asjatundjate komisjoni kaotamist teha kolmanda sektoriga koostööd veidi paindlikuma töövormi abil. Selleks palub maksuhaldur kolmandal sektoril nimetada endale mõni kontaktisik, kelle poole vajadusel pöörduda ning kelle abiga ühistele aruteludele kolmanda sektori esindajaid kutsuda. Seega on edaspidi ka ilma asjatundjate komisjonita kolmas sektor maksuhalduriga aruteludesse kaasatud.
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes