17.02.2021 Kolmapäev

Tuludeklaratsioonide rekord purunes täna

Täna hommikuks ehk kahe päeva jooksul deklareerimise algusest oli tuludeklaratsiooni esitanud juba 324 000 inimest, mis on maksu- ja tolliameti (MTA) andmeil nelja aasta rekord.

Enneolematult suur hulk inimesi on tulu deklareerida jõudnud.
Enneolematult suur hulk inimesi on tulu deklareerida jõudnud. Foto: unsplash

Esitatud deklaratsioonidelt kuulub tagastamisele 111 miljonit eurot enammakstud tulumaksu, juurde tuleb inimestel maksta kokku 5,5 miljonit eurot, teatas MTA. 1386 inimest olid kokku suunanud annetuseks 57 200 eurot.

Tulude deklareerimise periood kestab 30. aprillini. Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist elektrooniliselt tulu deklareerinutele ja alates 19. märtsist paberil deklaratsioonide esitajatele.

Juhul, kui deklaratsioon ei vaja kontrolli või ei tule esitada täiendavaid dokumente, tagastatakse enammakstud tulumaks paari nädala jooksul. Lõplik tähtaeg nii tulumaksu tagastamiseks kui ka juurde maksmiseks on 1. oktoobril 2021.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference