09.02.2016 Teisipäev

Tallinn andis tänavu maamaksuvabastuse ligi 10 miljoni euro ulatuses

Käesoleval aastal sai Tallinnas maamaksuvabastuse 153 700 koduomanikku ja maksuvabastuse kogusumma on ligi 10 miljonit eurot, teatas Tallinna linnavalitsus.

Käesoleval aastal sai Tallinnas maamaksuvabastuse 153 700 koduomanikku
Käesoleval aastal sai Tallinnas maamaksuvabastuse 153 700 koduomanikku Foto: PM

Tallinnas vabastatakse maamaksust elamumaa omanik või hoonestusõiguse ning kasutusvalduse omanik linnas kuni 1500 ruutmeetri ulatuses, kui sellel maal asuvas hoones on tema elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud andmetele.

Kui maa on isikute ühis- või kaasomandis, vabastatakse maa maamaksust kokku kuni 1500 ruutmeetri ulatuses, sõltumata ühis- või kaasomanike arvust.

Need eluruumide omanikud, kelle kortermajas on äripinnad, peavad maksma maamaksu proportsionaalselt maatüki ärimaa sihtotstarbele. Vabastus määratakse ainult elamumaa sihtotstarbe ulatuses.

Maksu- ja tolliamet väljastab maaomanikele või maa kasutajatele posti teel või elektroonselt hiljemalt 15. veebruariks maamaksuteated.

Maksuteade väljastatakse isikule, kes 1. jaanuari seisuga on kinnisasja omanik, hoonestaja, kasutusvaldaja või maa kasutaja.

Nendele isikutele, kelle kõikide kinnistute maamaksu summa jääb alla 5 euro aastas, maamaksu ei määrata ja maksuteadet ei saadeta, vahendas BNS. Maamaksukohustust saab kontrollida e-maksuametis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes