27.07.2020 Esmaspäev

Statistikaamet kutsub üles juuli lõpuks majandusaasta aruannet esitama

Statistikaamet kutsub ettevõtteid üles juuli lõpuks oma eelmise majandusaasta näitajate kohta andmeid esitama ja Ekomari küsimustikku täitma.

Praeguseks on küsimustiku täitnud ligi pooled ettevõtetest.
Praeguseks on küsimustiku täitnud ligi pooled ettevõtetest. Foto: pexels

Ekomari küsimustik on loodud selleks, et saada ettevõtete finantsnäitajate kohta adekvaatseid andmeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Nende andmete põhjal hinnatakse Eesti majanduskasvu, koostatakse ettevõtluse ülevaateid ja määratakse toetusi, teatas statistikaamet.

Praeguseks on küsimustiku täitnud ligi pooled ettevõtetest. Kõige enam on täidetud küsimustikke laekunud arhitekti- ja inseneritegevuste ning nendega seotud nõustamise tegevusala ettevõtetelt, aktiivsemad andmete esitajad on olnud ka tarkvara kirjastamise ja arvutiteenuste ning mootorsõidukite hulgi- ja jaemüügi ning remondi tegevusalade ettevõtted. 

Arvestades nende andmete olulisust riiklikult tähtsate otsuste tegemisel, ei ole võimalik majandusaasta aruannetega seotud statistika küsimustike tähtaegu edasi lükata. Seega tuletab statistikaamet meelde, et küsimustiku täitmine on kohustuslik ja andmed tuleks esitada võimalikult kiiresti.

Täname kõiki, kes on jõudnud andmed esitada ja kutsume ettevõtteid üles seda juuli lõpuks tegema. Selleks, et nii riik kui ka erasektor saaksid teha kiiresti olulisi juhtimisotsuseid, on ülimalt tähtis, et meil oleks korrektne ja ajakohane statistika. Seoses eriolukorraga peatasime sunniraha kohaldamise kuni 1. augustini, mistõttu soovitame oma andmed esitada enne seda,

ütles statistikaameti peadirektor Mart Mägi pressiteates.

Majandusaasta aruande andmete alusel eeltäidetakse küsimustik ettevõtte jaoks eSTAT-is. Andmeesitaja peab lisama vaid info, mida ei ole majandusaasta aruandes küsitud või mida ta ei ole seal esitanud.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!