18.05.2018 Reede

Sõiduki täisteenusrent kui liisingu alternatiiv

Tänapäeval on tavapärane, et ettevõtted rendivad äripindu ja seadmeid. Rentida võib aga ka näiteks sõidukeid. Üha rohkem populaarsust kogub just sõidukite täisteenusrent, mis pakub sõidukikasutajatele mugavat „kõik ühes” haldusteenust. Selline teenus sobib ettevõtjatele, aga ka eraisikutele, kes ei soovi end siduda liisingukohustusega, kuid vajavad liiklemiseks autot. Täisteenusrenti on mugav kasutada ka ettevõttel, kes palkab tähtajaliselt töötaja, kes vajab sõidukit tööülesannete täitmiseks.
Hanne-Loore Härma, vandeadvokaat
Hanne-Loore Härma, vandeadvokaat Foto: LEADELL Pilv Advokaadibüroo

Lihtne ja mugav teenus

Täisteenusrendi puhul on tegu liisingu mugavama alternatiiviga, kuivõrd klient peab sõidukit üksnes tankima ja pesema, kõik muu on tema eest korraldatud. Seega tuleb täisteenusrendi võlu välja eelkõige juhul, kui ettevõtte käsutuses on mitu sõidukit, mille haldamiseks ei ole enam vajadust põhitegevuse kõrvalt aega kulutada.

Tavapäraselt sisaldab tähtajaline täisteenusrent:

  • liiklus- ja kaskokindlustusmakseid,
  • korralisi hooldus- ja remonttöid,
  • rehvivahetust,
  • tehnoülevaatust jm.

Kuumakse on seejuures terveks lepinguperioodiks fikseeritud. Täisteenusrent pakub lihtsat eelarvestamise võimalust ja kulude kontrolli: hinnad ja kulutused lepinguperioodil ei muutu ning vajaduse korral saab laenatud sõiduki igal ajal tagastada.

Täismahus artiklit saate lugeda äsja ilmunud Raamatupidamisuudiste kolmandast numbrist.

Kui Te pole jõudnud Raamatupidamisuudiseid veel tellida, saate seda teha SIIT.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255