25.09.2023 Esmaspäev

Reinsalu: valitsus on otsustanud automaksu kahekordistada

Isamaa esimees Urmas Reinsalu sõnul on valitsus üritanud jätta mulje järeleandmisest automaksu läbisurumisel, kuid viimaste andmete järgi on olukord vastupidine.

Urmas Reinsalu, Isamaa esimees
Urmas Reinsalu, Isamaa esimees Foto: Isamaa

"Valitsus on küll otsustanud automaksu jõustada algsest kavast kuus kuud hiljem, kuid selle eest maksu sisuliselt kaks korda tõstes," kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias. "Nii on otsustatud ERR-i teabe järgi autoomanikelt varem plaanitud 120 miljoni euro asemel aastas hoopis 200 miljonit maksu võtta."

Reinsalu toob postituses välja, et Autoomanike Liidu kogutud Eesti inimeste üle 70 000 protestiallkirja automaksu vastu ei tähenda valitsusele midagi.

Ülbelt otsustatakse maks hoopis kahekordseks väänata. Naiivsed olid need, kes otsisid ja lootsid automaksu asjus valitsuse poolt mingeid leebemaid lahendusi,

märkis Isamaa juht.

"Nagu varem ennustasin, siis maks planeeritakse ideoloogilise kavatsusega nii suur, et inimesed oleksid paljudel juhtudel sunnitud autodest loobuma," lisas Reinsalu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference