07.04.2016 Neljapäev

Palgaandmete esitamine muutub kahe aasta pärast automaatseks

Maksu- ja tolliameti teatel on eelisjärjekorras kavas vähendada ettevõtjate koormust palga- ja tööjõuandmete esitamisel, tehniline lahendus sellise teabe edastamise automatiseerimiseks valmib hiljemalt 2018. aasta 1. jaanuariks.

Tehniline lahendus palga- ja tööjõuandmete edastamise automatiseerimiseks valmib hiljemalt 2018. aasta algul
Tehniline lahendus palga- ja tööjõuandmete edastamise automatiseerimiseks valmib hiljemalt 2018. aasta algul Foto: PM

„Aruandlus 3.0“ projekti juhtrühma vedava maksu- ja tolliameti peadirektori Marek Helmi sõnul peab selle aasta sügiseks olema kokku lepitud, milliseid andmeid palga ja tööjõu kohta riik ettevõtjatelt üldse küsib ja mida on võimalik koguda olemasolevate andmebaaside kaudu. „Eesmärk on aasta lõpuks saada kokkulepped ka ettevõtlusorganisatsioonide esindajatega nii kogutavates andmetes kui võimalikult parimas tehnilises lahenduses,“ märkis Helm pressiteate vahendusel.

„Terve järgmine aasta jääb tehnilise poole arendamiseks ning ettevõtjatel selle testimiseks,“ rääkis Helm.

Palka ja tööjõudu puudutava andmevajaduse väljaselgitamiseks on statistikaamet saatnud ministeeriumidele ning kohalikele omavalitsustele palve vaadata aprilli lõpuks kriitiliselt üle avaldatava statistika tegelik vajadus.

„Riik peab senised töised rutiinid ja päritava info asjakohasuse üle vaatama, et suudaksime ka sisuliselt vähendada andmeedastuse koormust ettevõtjale,“ ütles statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup.

„Aruandlus 3.0“ projekti eesmärk on luua riigi toimimiseks olulise väärtusega personali- ja majandusarvestuse andmete automaatse liikumise tehnoloogiline lahendus, lähtudes minimaalsusest ja lihtsusest.

Projekti juhtrühma kuulub peale maksu- ja tolliameti ning statistikaameti peadirektorite veel mitme riigiasutuse ja ettevõtjate esindajaid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes