08.12.2017 Reede

Neivelt: tulumaksu ülempiir on 40 protsenti

Indrek Neivelti hinnangul on tulumaksureformiga võetud suund õige, kuid kõrgepalgaliste tulumaksumäära tuleks veelgi tõsta; seejures peab ta ülempiiriks 40-protsendilist tulumaksu.
Indrek Neivelti hinnangul on tulumaksureformiga võetud suund õige, kuid kõrgepalgaliste tulumaksumäära tuleks veelgi tõsta; seejures peab ta ülempiiriks 40-protsendilist tulumaksu. Postimees
Indrek Neivelti hinnangul on tulumaksureformiga võetud suund õige, kuid kõrgepalgaliste tulumaksumäära tuleks veelgi tõsta; seejures peab ta ülempiiriks 40-protsendilist tulumaksu.

"Kõrgepalgaliste tulumaksumäära piir on kolmandiku või 40 protsendi juures," ütles Neivelt tulumaksureformi konverentsil.

"Suund on praegu õige, tulumaksuvaba miinimum peab tõusma. Me oleme senimaani maksustanud tulu, millega pole võimalik ära elada. Tulumaksuga ei tohi maksustada tulu, millega pole võimalik ära elada," rääkis ta.

"Mina oleksin maksukoormust lükanud rohkem kinnisvara omanike ja kõrgepalgaliste poole," lisas ta.

Neivelti hinnangul ei ole senine lihtne ja ühetaoline Eesti maksusüsteem jätkusuutlik ning riigina peaksime eeskuju võtma Skandinaavia riikidest ja Saksamaast, kelle kogemused maksuküsimustes on suuremad. "Me ei saa hoida lihtsat süsteemi, elu läheb aina keerulisemaks ning me ei saa kinni hoida lihtsast süsteemist," märkis ta.

Neivelti hinnangul ei tohiks riik ettevõtjaid üleüldse toetada ning toetustest ülejäänud raha eest saaks toetada vähekindlustatuid ja riigis muid vajalikke asju ära teha. "Ettevõtja ei tohi ühtegi toetust saada, ettevõtjad on inimesed, kes peavad ise hakkama saama. Kui nad ei saa hakkama, siis pole vaja sellega ka tegeleda. Riik peab toetama neid, kes ise hakkama ei saa, mitte ettevõtjaid," ütles ta.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes