09.04.2020 Neljapäev

MTA teenindusbürood on suletud 4. maini, paberil tuludeklaratsioone saab esitada vähemalt mai lõpuni

Maksu- ja Tolliamet (MTA) sulges alates 16. märtsist seoses eriolukorraga teenindusbürood üle Eesti ning bürood on jätkuvalt suletud vähemalt kuni 4. maini. Paberil tuludeklaratsioone võtab MTA vastu ka maikuus.

Esitamata on veel hinnanguliselt 70 000 tuludeklaratsiooni.
Esitamata on veel hinnanguliselt 70 000 tuludeklaratsiooni. Foto: Pixabay

Füüsiliste isikute tuludeklaratsioonide esitamise tähtaeg on 30. aprillil, ent paberil tuludeklaratsioone võtab MTA vastu ka pärast seda, vähemalt mai lõpuni.

Lõviosa tuludeklaratsioonidest on elektrooniliselt esitatud, kuid alati on inimesi, kes eelistavad deklaratsiooni teha paberil. Kuna teenindusbürood on jätkuvalt suletud, siis võtame deklaratsioone vastu ka pärast tähtaega,“ ütles MTA avalike teenuste valdkonna juht Sander Aasna. „Soovitame COVID-19 riskigruppi kuuluvatel inimestel mitte muretseda ning rahulikult oodata. Näiteks oleks halb mõte külastada praegu nooremaid sugulasi, et nende abil deklaratsioon siiski elektrooniliselt ära esitada – püsime parem kodus ja väldime kontakte.“

8. aprilli seisuga oli esitatud 675 000 tuludeklaratsiooni, neist 14 800 paberil. Esitamata on veel hinnanguliselt 70 000 tuludeklaratsiooni. Enammakstud tulumaksu on tagastatud 166 miljonit eurot, juurdemaksmisele kuulub 32,5 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 118 000 eurot.

Kõik MTA elektroonilised kanalid ja infotelefonid töötavad jätkuvalt – avatuks jäävad infotelefonid 880 0811 (eraklient), 880 0812 (äriklient), 880 0814 (tolliinfo), 880 0815 (e-maksuteenused) ning samuti on võimalus kirjutada e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. MTA-le saab esitada küsimusi ka iseteeninduskeskkonna e-MTA kaudu (menüüpunktis „Suhtlus“ või jaluses lingilt „Saadan kirja“).

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference