15.08.2016 Esmaspäev

MTA on varjatud töösuhte nõustamise tulemusel kogunud 1,2 miljonit eurot makse

Maksu- ja tolliamet (MTA) on tegeliku töösuhte varjamise teemadel üheksa kuu jooksul nõustanud pisut üle 700 ettevõtja, mille tulemusena on riigile laekunud täiendavalt 1,2 miljonit eurot tööjõumakse.

Riigikohtu töösuhte varjamist puudutava otsuse järel on MTA pisut üle 700 ettevõtja maksuasjad üle vaadanud
Riigikohtu töösuhte varjamist puudutava otsuse järel on MTA pisut üle 700 ettevõtja maksuasjad üle vaadanud Foto: PM

Riigikohtu töösuhte varjamist puudutava otsuse järel on amet pisut üle 700 ettevõtja maksuasjad üle vaadanud ning ettevõtjaid vajadusel nõustanud. Selle tulemusel on üheksa kuuga lisandunud töötasu väljamakseid 2,3 miljoni euro ulatuses, millelt on tööjõumakse tasutud 1,2 miljonit eurot, ütles MTA avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile.

Kontrolli on amet pidanud alustama vaid kahe isiku puhul, sest nõustamise käigus ei saadud kindlust, kas isikute senised tehingud on olnud korrektsed.

MTA on varem märkinud, et nende mõjuanalüüs näitab seda, et lepingu ümbervormistamisel töö- või juhatuse liikme tasusid saama hakanud isikute arv on kuust kuusse stabiilselt suurenenud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!