23.10.2015 Reede

MTA on tegeliku töösuhte varjamise teemal nõustanud 80 ettevõtet

Maksu- ja tolliamet on tegeliku töösuhte varjamise teemal nõustanud seni 80 ettevõtet.

Riigikohtu otsused annavad kindlasti signaali selle kohta, kuidas peaks käituma, ütles minister Sven Sester
Riigikohtu otsused annavad kindlasti signaali selle kohta, kuidas peaks käituma, ütles minister Sven Sester Foto: PM

"Värske infona saan öelda, et hommikuse seisuga oleme suhelnud 80 ettevõtjaga. Ja mitte kõik – olenemata sellest, et meie andmetel võivad nad kuuluda selle kohtuotsuse fookusesse – siiski ei ole seda," ütles maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm arutelul BNS Live.

Helm märkis, et suhtlus on olnud seni töine ja konstruktiivne. "Ettevõtjad, välja arvatud paar-kolm juhtumit, on olnud ülimalt positiivsed selle osas, et niimoodi võetakse ühendust, et selgitatakse, kas mina ettevõtjana pean midagi teisiti tegema või mitte," rääkis ta.

Rahandusminister Sven Sester märkis, et riigikohtu otsused tegeliku töösuhte varjamise kohta annavad kindlasti signaali selle kohta, kuidas peaks käituma. "Aga tasub rahustada ettevõtjaid – mingeid uusi koormatisi ei taha riik teha," rõhutas ta.

Sester märkis, et kui aastaid tagasi oli maksu- ja tolliamet (MTA) vaid kontrollorgan, siis viimastel aastatel on selle iseloom oluliselt muutunud. "Maksuamet on järjest rohkem ja rohkem muutunud nõuandvaks organisatsiooniks – mõistagi, säilinud on ka kontrollifunktsioon," rääkis ta.

"Lõppkokkuvõttes – mõistagi on ettevõtted loodud selleks, et tuua ettevõtjale maksimaalset kasumit, ent kindlasti tuleb seda teha seaduse piires ja see on kõigi huvides," ütles Sester.

MTA teatas eelmisel nädalal, et kavatseb lähiajal võtta ühendust tegeliku töösuhte varjamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia; maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas on ametil plaanis alustada maksukontrolli.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!