16.03.2021 Teisipäev

MTA kutsub koolitusele: e-poodide maksukohustuste täitmine muutub mugavamaks

Selle aasta juulist tekib e-poodidel võimalus deklareerida ja tasuda piiriüleste tehingute käibemaksukohustus mugavalt ühe akna kaudu. Seetõttu kutsub Maksu- ja Tolliamet (MTA) kaugmüügiga tegelevaid e-poode koolitusele, et tutvustada uut süsteemi.

Koolitused toimuvad Zoom keskkonnas eesti keeles 24. märtsil ja vene keeles 30. märtsil.
Koolitused toimuvad Zoom keskkonnas eesti keeles 24. märtsil ja vene keeles 30. märtsil. Foto: pixabay

Kui praegu peavad kaugmüügiga tegelevad e-poed registreerima end käibemaksukohuslaseks ning deklareerima maksud igas Euroopa Liidu liikmesriigis, kuhu kaupa lõpptarbijale müüakse, siis alates 1. juulist saab seda teha mugavalt ühe akna kaudu.

Nimelt jõustuvad alates 1. juulist e-kaubanduse direktiivist tulenevalt seadusemuudatused, millega kaasneb võimalus deklareerida ja tasuda piiriüleste tehingute käibemaksukohustus ühe akna kaudu läbi asukohariigi ehk Eesti puhul MTA deklareerimissüsteemi. Nii kogub MTA kõikide liikmesriikide eest käibemaksu kokku ja jagab selle ise teistele liikmesriikidele laiali, vähendades oluliselt e-poodide halduskoormust.

Selleks, et tutvustada uut süsteemi, ootab MTA kõiki kaugmüügiga tegelevaid ettevõtjaid koolitusele, kus selgitatakse, kuidas registreerida end ühe akna kaudu erikorra kasutajaks ja kuidas hakkab välja nägema maksukohustuse deklareerimine.

Koolitused toimuvad Zoom keskkonnas eesti keeles 24. märtsil ja vene keeles 30. märtsil. Mõlemad koolitused ka salvestatakse ning on järelvaadatavad. Koolitusel ei tule juttu e-kaubanduse direktiivist tulenevatest tolliregulatsiooni muutustest, nende teemade tutvustamine toimub aprillis-mais.

Täpsemat infot koolituste kohta saate lugeda siin: https://www.emta.ee/et/ariklient/koolitused

Käibemaksureeglite muudatustega saate tutvuda siin: https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/1-juulil-2021-joustuvad-muudatused-euroopa-liidu-kaibemaksureeglites

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!