26.08.2016 Reede

Mikroettevõtted saavad aastaaruande peagi koostada ka inglise keeles

Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) arendab järgmiseks aastaks mikroettevõtjatele IT-lahenduse, mis võimaldab firma majandusaasta aruannet koostada ka inglise keeles, nii et lõplik dokument valmib siiski eestikeelsena.

RIK täiendab majandusaasta aruande koostamise ja esitamise elektroonilist keskkonda
RIK täiendab majandusaasta aruande koostamise ja esitamise elektroonilist keskkonda Foto: PM

"Raamatupidamise seaduse säte, mis kohustab ettevõtteid majandusaasta aruandeid esitama eesti keeles, kehtib jätkuvalt ning seda muuta pole kavas," ütles rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja Kurmet Ojamaa BNS-ile vastuseks küsimusele, kas aruannete eesti keeles koostamise nõue võib Eestist eemale peletada e-residente, kes tegutsevad näiteks inglise keeles.

Küll aga on RIK tema sõnul alustanud rahandus- ja justiitsministeeriumi algatusel arendust, mis muudaks mikroettevõtetele selle sätte rakendamise mugavamaks. "RIK täiendab majandusaasta aruande koostamise ja esitamise elektroonilist keskkonda nii, et mikroettevõtja saab ise valida, kas kasutab aruande sisestamisel eesti või inglise keelt," rääkis Ojamaa.

"Kuivõrd mikroettevõtja aruanne ei sisalda vabatekstilisi välju, siis saab keskkonnas aruande mugavalt ingliskeelsesse või eestikeelsesse vormingusse konverteerida. Registrile esitatakse üksnes eestikeelne allkirjastatud aruanne," ütles ta.

Ingliskeelsel aruandel on ainult informatiivne iseloom, nii et ettevõtja saab selle peale registrile esitamist soovi korral endale süsteemist alla laadida. "Muudatust on võimalik praeguste arendusplaanide kohaselt kasutada alates 2017. aasta 1. jaanuarist," rääkis Ojamaa.

Aasta algusest jõustus uuendatud raamatupidamise seadus, millega lihtsustati mikro- ja väikeettevõtjate majandusaasta aruande koostamise ja avaldamise nõudeid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!