11.04.2018 Kolmapäev

Maksuamet ei tuvastanud Hiiumaal töötajate registreerimata jätmist

Maksu- ja tolliameti ametnikud külastasid eelmisel nädalal Hiiumaal tegutsevaid ettevõtteid, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist; ameti kontrollitud 11 ettevõtte töötajatest olid kõik 32 registreeritud.

"Hiiumaal on töötamise registreerimisega valdavalt hästi," ütles maksu- ja tolliameti maksuauditi üksusejuhi Airi Lepassar pressiteate vahendusel. "Täiendavalt võtame aga veel vajadusel ühendust nende ettevõtetega, kelle poolt makstav palk oli võrreldes teiste samas piirkonnas ja samal tegevusalal tegutsevate ettevõtetega oluliselt madalam. Suhtluse käigus selgitame koostöös ettevõtete esindajatega, kas selline olukord võib olla põhjendatud."

Lisaks ettevõtete külastusele kohtuti ka Hiiumaa vallavalitsuse esindajatega, et arutada, kuidas vald hankijana saab aidata kaasa ümbrikupalga probleemi vähendamisele. Üheks maksuameti tutvustatud võimaluseks on sellest aastast jõustunud riigihangete seaduse säte, mis kohustab ehitustööde hankijat nõudma selgitust, kui pakkuja või tema alltöövõtja töötajate keskmine töötasu on alla 70 protsendi ehitusvaldkonna keskmisest töötasust.

Lisaks tutvustas maksu- ja tolliamet erinevate maksuandmete tõendite väljastamise võimalusi pakkuja tausta kontrollimiseks, et seda kasutada ka ehitaja töövõtuahelast ülevaate saamiseks.

"Amet saab valda kui riigihanke läbiviijat aidata taustakontrolli tegemisel ja kõrvaldamise otsuse põhjendamisel, kui on avalikest andmetest näha, et ehitusettevõttel võib olla ümbrikupalga maksmise kahtlus. Sellise kontrolli eesmärk on, et inimeste poolt maksudena tasutud raha eest osutaks teenust korrektne ettevõtja," märkis Lepassar.

Maksu- ja tolliamet jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ja ohtude teemal üle kogu Eesti, sealhulgas senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!