12.03.2014 Kolmapäev

Ligi: madalama palgaga inimeste maksukoormust tuleb vähendada

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul tuleks maksuerandite likvideerimise arvelt just madalamapalgaliste maksukoormust vähendada.

Rahandusminister Jürgen Ligi
Rahandusminister Jürgen Ligi Foto: PM

"Meil on maksuerandid nii käibemaksu kui ka tööjõumaksude osas, mis on väga selgelt läinud sotsiaalselt valesti ehk kõige ülemistesse detsiilidesse. Oleks hea kui me selle arvelt suudaksime maksukiilust vabaneda ja tööjõu maksukoormust vähendada, eelkõige madalapalgaliste hulgas," ütles Ligi kolmapäeval Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) Eesti missiooni lõpetamise pressikonverentsil.

Tema sõnul puudutab maksuerandite likvideerimine nii tulumaksu kui ka käibemaksu."See oleks kindlasti maksustruktuuri parandamise üks ressurss," sõnas minister.

IMF-i hinnangul peaks tõsiselt kaaluma madalapalgaliste töötajate maksukiilu vähendamist. Selle muudatuse mõju eelarvele saaks fondi hinnangul tasakaalustada maksureformidega, näiteks regressiivse loomuga maksusoodustuste kaotamise või varamaksu kehtestamisega, mis säilitavad eelarvepositsiooni eesmärgid. Maksukiilu vähendamine aitaks ohjata ka tööjõu ühikukulu kasvu ja parandaks konkurentsivõimet.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes