TRK 1140x140 ee gif
26.02.2015 Neljapäev

Kütuse petuskeemide peatamine tõstab maksulaekumisi

Maksupetturid püüavad leida uusi viise, kuidas vähendada kütuse müügist tekkinud maksukohustust läbi fiktiivsete ostutehingute.
Maksupetturid püüavad leida uusi viise, kuidas vähendada kütuse müügist tekkinud maksukohustust läbi fiktiivsete ostutehingute. PM

Täiendavate järelevalvemeetmete rakendamine käibemaksupettuste tabamiseks kütusesektoris on toonud riigile 35 miljonit eurot maksutulu.

Maksupetturid püüavad leida uusi viise, kuidas vähendada kütuse müügist tekkinud maksukohustust läbi fiktiivsete ostutehingute, rääkis maksu- ja tolliameti koordinatsiooni- ja arendustalituse juhataha Ardi Mitt neljapäeval toimunud majanduskuritegevuse konverentsil.

Järjest enam kasutatakse ostutehingutes erinevaid fiktiivseid kaupu nagu kakao, maiustused, väärismetallid, väetised ja mullad, mis menetluse käigus osutuvad tühisteks, see tähendab, selliseid tehinguid pole kunagi toimunud, rääkis Mitt.

Teine kütusesektori probleem, millega tuleb endiselt võidelda on Mitti sõnul välismaalt sissetoodav kütuseõli. "Seda tuntakse Poola õli nimelise probleemina, kuid probleem ei ole Poolas, ka see on lihtsalt vahemaa. Iga päev tuleb kontrollida, kas Ikla ja Valga piiripunktist läbisõitvad õliveokid, piiril, kus piirikontrolli ei toimu, on ikka õlikoormad või üritatakse aktsiisidest pääseda. Seda õli veetakse kõikvõimalikel viisidel, esimene kord oli ka maksuametile üllatus, kui avastasime tavalise rekka sisse ehitatud õlitsisterni," rääkis Mitt.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes