19.08.2013 Esmaspäev

Kuidas saadakse audiitoriks?

Kui aastaid raamatupidajana töötanud inimene teatab korraga, et läbis hiljuti edukalt audiitorieksami ja temast saab nüüd vandeaudiitor, siis kindlasti lisab see talle teiste silmis kaalu. See ei üllata, sest audiitori elukutse on seotud suure vastutusega, samas on vastutasuks kõrgem ametialane prestiiž ja suurem töötasu. Kui lihtne see tegelikult on? Küsimustele vastab Eesti Audiitorkogu president Kaido Vetevoog.

Kaido Vetevoog, Eesti Audiitorkogu president
Kaido Vetevoog, Eesti Audiitorkogu president Foto: Kaido Vetevoog, Eesti Audiitorkogu president

Kuidas saadakse audiitoriks?

Vandeaudiitori kutse saamise eelduseks on kõrgharidus, erialaeksami sooritamine ning vähemalt kolmeaastane töökogemus vandeaudiitori juhendamisel. Kui need tingimused on täidetud, saab anda vande ja alustada iseseisvalt vandeaudiitori kutsetegevusega.

Vandeaudiitoritel on oma kutse-eetika normid (Eestis lähtutakse üldtunnustatud rahvusvahelistest kutsetegevuse standarditest ) ning vande andmisega võetakse kohustus neid standardeid oma kutsetegevuses järgida. Samas kolm aastat praktikat ei tähenda veel, et ollakse vandeaudiitori tööks valmis. Nagu igal erialal omandatakse tippu jõudmiseks vajalikud kogemused ja oskused aastate- (aastakümnete)pikkuse praktika tulemusena.


Täispikkuses intervjuud Kaido Vetevooga saate lugeda sel neljapäeval ilmuvast uuest Raamatupidamisuudiste Plussist.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255