18.02.2022 Reede

Krüptotehingu alapunkt tuludeklaratsioonil

Kasumiga tehtud krüptotehingud tuleb näidata tuludeklaratsiooni tabelis 6.3 ja 8.3 (välisriigis saadud tulu korral) „Muu vara võõrandamine“.  

Kui platvorm on registreeritud välismaal, siis tuleb tehingud märkida tabelis 8.3.
Kui platvorm on registreeritud välismaal, siis tuleb tehingud märkida tabelis 8.3. Foto: pixabay

Iga tehingu jaoks tuleb tabelis 6.3 ja 8.3 lisada uus rida. Kui platvorm, mille kaudu te krüptotehinguid tegite on registreeritud Eestis, siis tuleb tehingud märkida tabelis 6.3. Kuid kui platvorm on registreeritud välismaal, siis tuleb tehingud märkida tabelis 8.3. Maksukohustust see iseenesest ei muuda.

Teil tuleb deklareerimisel valida vara liik „krüptovaluuta“, sisestada soetamismaksumus ja võõrandamisega seotud kulud ning müügihind (turuhind). Soetamismaksumus on ostetud krüptoraha väärtus eurodes ostu hetkel ning müügihind (turuhind) samuti krüptoraha väärtus eurodes müügi või vahetamise hetkel.

Teil on andmete deklareerimisel abiks krüptotehingu tegemisel kasutatud keskkond või platvorm, mis salvestab tehingute raportid ja märgib ära krütpovara soetamismaksumuse ja müügihinna väärtuse ka eurodes. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference