20.05.2020 Kolmapäev

Koda tegi ettepaneku vähendada isikukaitsevahendeid müüvate ettevõtjate halduskoormust

Eesti Kaubandus-tööstuskoda pöördus liikmete palvel maksu- ja tolliameti poole ettepanekuga vähendada nende ettevõtjate halduskoormust, kes müüvad avaliku sektori organisatsioonidele isikukaitsevahendeid, näiteks kaitsemakse või desinfitseerimisvahendeid.

Kaubandus-tööstuskoja hinnangul tuleks isikukaitsevahendeid müüvate ettevõtete halduskoormust vähendada.
Kaubandus-tööstuskoja hinnangul tuleks isikukaitsevahendeid müüvate ettevõtete halduskoormust vähendada. Foto: pixabay

Alates 30. jaanuarist kuni 31. juulini võib teatud kriteeriumite täitmisel müüa käibemaksuvabalt avaliku sektori organisatsioonidele neid isikukaitsevahendeid, mida kasutatakse koroonaviiruse ennetamiseks ja peatamiseks. Üheks tingimuseks on näiteks avaliku sektori organisatsiooni kinnitus isikukaitsevahendite hankelepingu olemasolu kohta ja soovi kohta ettevõtjalt isikukaitsevahendeid vastu võtta.

Halduskoormus on mõnedel juhtudel kasvanud tundides

Koda on saanud oma liikmetelt tagasisidet, et avaliku sektori organisatsioonid on raskustes eelnevalt nimetatud kinnituskirja koostamisega ning pöörduvad seetõttu oma küsimustega ettevõtjate poole. See on aga suurendanud märgatavalt ettevõtjate töökoormust. Näiteks on üks ettevõtja toonud välja, et töökoormus on seetõttu kasvanud tundides. Sageli ei oska ka ettevõtjad avaliku sektori organisatsioonide küsimustele vastata ning abi saamiseks tuleb pöörduda maksu- ja tolliameti poole.

Selleks, et väheneks isikukaitsevahendeid müüvate ettevõtjate töökoormus ning avaliku sektori organisatsioonidel oleks lihtsam kinnituskirja koostada, tegi kaubandus-tööstuskoda maksu- ja tolliametile ettepaneku koostada ja avalikustada maksu- ja tolliameti lehel kinnituskirja põhi, mida iga avaliku sektori organisatsioon saab soovi korral kasutada. Kinnituskirja põhja juurde võiks lisada ka täiendavaid selgitusi, mis aitaksid avaliku sektori organisatsioonidel kinnituskirja põhja täita.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes