07.12.2021 Teisipäev

Keskerakond tõstatab valitsuses energia käibemaksu alandamise küsimuse

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kirjutas esmaspäeval sotsiaalmeedias, et plaanib valitsuses uuesti tõstatada energia käibemaksu alandamise küsimuse. 

Taavi Aas, majandus- ja taristuminister
Taavi Aas, majandus- ja taristuminister Foto: Stenbocki maja

"Elektrihinnad teevad aina rekordeid. Kuigi valitsus astus juba sammud, et leevendada hinnatõusu, siis saame rohkemat teha!" kirjutas Aas.

"Nimelt tõstatan valitsuses taas energia käibemaksu alandamise küsimuse. EL-i reeglite järgi võib seda alandada kuni 9 protsendini," lisas ta.

Pikemas perspektiivis tuleb Aasa sõnul muuta ka süsinikuheitmete kvoodi hinnasüsteemi. "Kõikidel EL-i kohtumistel tõstan selle teema üles ja toonitan, et kehtiv kvoodi hinna kujunemine ei tööta. Eelmisel neljapäeval rääkisime seda Poola energeetikaministriga, kes väljendas sama seisukohta. See näitab väga selgelt, et me pole üksi," toonitas ta.

Riigikogu Isamaa fraktsioon algatas teisipäevasel istungil eelnõu gaasi, elektri- ja soojusenergia käibemaksu alandamiseks 20 protsendilt 9 protsendile, et leevendada hüppelise hinnatõusu mõjusid Eesti tarbijatele ja ettevõtetele.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles eelnõu üleandmisel, et loodab sellele ka koalitsiooni tuge. "Keskerakond on öelnud, et nad toetavad käibemaksu alandamist. Loodame, et selles küsimuses ei jagune riigikogu koalitsiooniks ja opositsiooniks, vaid lähtuda tuleb tarbijate ja Eesti majanduse huvidest," toonitas ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!