30.04.2015 Neljapäev

Kaubanduskoda: alkoholiaktsiisi tõus on pisut mõistlikum kui kütuse

Taavi Rõivase valitsuse väljapakutud mõte kaaluda alkoholiaktsiisi kiiremat tõusu ja aeglustada kavandatud majutusasutuste käibemaksutõusu või kütuseaktsiisi tõusu, on kaubandus- ja tööstuskoja hinnangul aktsepteeritavam kui senine plaan.

Kaubandus- ja tööstuskoja hinnangul on niinimetatud pahede maksustamine ettevõtluse vaates aktsepteeritavam kui need variandid, mis võivad otseselt mõjutada tootmissisendit või majanduskeskkonda vähem konkurentsivõimelisemaks.
Kaubandus- ja tööstuskoja hinnangul on niinimetatud pahede maksustamine ettevõtluse vaates aktsepteeritavam kui need variandid, mis võivad otseselt mõjutada tootmissisendit või majanduskeskkonda vähem konkurentsivõimelisemaks. Foto: PM

"Niinimetatud pahede maksustamine on kindlasti ettevõtluse vaatest aktsepteeritavam, kui need variandid, mis võivad mõjutada otseselt tootmissisendit või muuta majanduskeskkonda tervikuna vähem konkurentsivõimeliseks," ütles kaubanduskoja juht Mait Palts BNS-ile.

Palts juhtis samal ajal tähelepanu sellele, et kõigepealt tuleb uurida alkoholiaktsiisi tõusu mõju turistide käitumisele ja nende tarbimisele. "Nii nagu ka kõikide teiste katteallikate puhul oleme rõhutanud vajadust jälgida ka seda, kuidas käituvad meie naaberriigid," lisas ta.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul oleks alkoholi- ja tubaaktsiisi kiirema tõstmise korral tuleval aastal võimalik jätta ära kavandatav kütuseaktsiisitõus aastal 2019 ja kaaluda majutusteenuste käibemaksumäära järk-järgulist tõstmist.

See oleks tehtav juhul, kui meil oleks võimalik alkoholi ja tubakaaktsiisi tõsta 5 protsenti kavandatust kiiremini, kui alkoholiaktsiis tõuseks kavandatava 10 protsendi asemel tuleval aastal 15 protsenti ja tubaka aktsiis kavandatava 5 protsendi asemel 10 protsenti, rääkis Rõivas valitsuse pressikonverentsil.

qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes