09.08.2016 Teisipäev

Kas teate, et …

Tähtsad, kuid ebatäpselt mõistetud raamatupidamis-, õigus- ja maksuküsimused võivad eksiarvamusele viia mitte ainult algajad, vaid ka kogenud spetsialistid.

Stella Zdobnõh, vandeaudiitor
Stella Zdobnõh, vandeaudiitor Foto: rup.ee

Neisse probleemidesse süüvimine pole tõesti lihtne, aga on siiski võimalik. Vaatame mõnd sellist näidet lähemalt ja püüame neis selgust saada.

  •   Halduskohtuvaidluse menetluskulud hüvitatakse kohtuvaidluse võitjale summas, milles sisaldub ka käibemaks, kuivõrd halduskohtumenetluse protsessi (maksualane kohtuvaidlus on samuti halduskohtumenetluse protsess) menetluskulud hüvitatakse koos käibemaksuga. Kui on nii, siis peab iga maksumaksja sooritama menetluskulude kättesaamisel vajalikud toimingud: kui isik on käibemaksukohustuslane ja kohtuvaidluse menetluskuludelt oli käibemaks maha arvatud, siis peab ta tegema käibemaksu ümberarvestuse varem mahaarvatud käibemaksu ulatuses käibemaksuseaduse § 29 lg 7 põhjal (vt riigikohtu lahendi 3-3-1-54-12 punkti 22). Kui on olemas kohtuotsus...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!