25.01.2023 Kolmapäev

Kõik, mida peab teadma ettevõtte kestlikkusaruandluse direktiivi kohta, 1

Euroopa Liidu poliitikakujundajad jõudsid kokkuleppele äriühingute kestlikkusaruandluse direktiivi suhtes, mis jõustub 20 päeva pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Väljaannete Teatajas (16.12.2022).

Raamatupidaja peab olema selleks oluliseks muutuseks valmis ja tagama, et saame toetada CRSD aruandluse ja kindluse tagamise aspekte.
Raamatupidaja peab olema selleks oluliseks muutuseks valmis ja tagama, et saame toetada CRSD aruandluse ja kindluse tagamise aspekte. Foto: pixabay

Tegu on raamatupidamisdirektiivi muudatustega, mis kehtestavad Euroopas uued kestlikkusaruandluse nõuded, mille ülevõtmine ka Eestil lähiajal ees seisab.

See viib jätkusuutlikkuse aruandluse esimest korda ajaloos finantsaruandlusega samale tasemele. See on põhjapaneva tähtsusega, et toetada ELi rohelise kokkuleppe ambitsioone ja muuta Euroopa 2050. aastaks esimeseks kliimaneutraalseks majanduseks. 

CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) kehtestab üksikasjalikumad aruandlusnõuded ja neid peab...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!