06.04.2018 Reede

Jegorov: pensionireform soosib ümbrikupalkade maksmist

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi hinnangul soosib valitsuse poolt heaks kiidetud pensionireform ümbrikupalkade maksmist.
Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi hinnangul soosib valitsuse poolt heaks kiidetud pensionireform ümbrikupalkade maksmist.
Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi hinnangul soosib valitsuse poolt heaks kiidetud pensionireform ümbrikupalkade maksmist. Foto: Postimees

"Täna [neljapäeval] kiitis vabariigi valitsus heaks pensionireformi. Mina ja minu maksuinimesed on rahandusministeeriumis selges opositsioonis. Vabariigi valitsus saadab signaali 2019. aastal sündinule, et ära mõtle 18-aastaselt ülikooli minna – mine tööle ja saad viis aastat staaži rohkem. Pigem mine üldse põhikooli järel – saad kaheksa," teatas Jegorov neljapäeval Twitteris.

"Reformi mõju motivatsioonile ametlikku palka saada on hävitav. Oleme 19 aastat rääkinud inimestele, et mõtle, enne kui ümbrikut vastu võtad. Nüüd ütleme, et tühja sellest? Võta 500 kontole ja ülejäänud ümbrikus? Ka teine sammas on niigi ju lammutamisel. Ma olen lihtsalt sõnatu," ütles asekantsler Jegorov.

Valitsus kiitis neljapäeval heaks pensionireformi eelnõu, millega muudetakse 2021. aastast riiklikku vanaduspensioni valemit. Pensionivalemi muutmisega hakkab töötasu suurusest sõltuva kindlustusosa asemel kogunema edaspidi staažiosa, mis sõltub töötatud aastatest. Täielik üleminek staažiosale toimub plaanide järgi 2037. aastast.

Enne seda on kavas üleminekuperiood, mille käigus kogutakse pool kindlustusosa ja pool staažiosa. Senised kindlustusosakud jäävad inimesel alles, neid ümber ei teisendata. Seos palga suurusega säilib teise ja kolmanda samba kaudu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!