18.02.2022 Reede

Investeerimiskonto väljavõte ja krüptotehingud

Investeerimiskonto on pangas avatud rahakonto, mille väljavõttes on näha kõik tehingud.

Kui te olete investeerimiskonto kaudu ostnud krüptoraha, siis on see kindlasti kontol näha.
Kui te olete investeerimiskonto kaudu ostnud krüptoraha, siis on see kindlasti kontol näha. Foto: pixabay

Te näete investeerimiskonto väljavõttes kontole tehtud sissemakseid ja kontolt tehtud väljamakseid, samuti kontolt ostetud finantsvara eest tasutud summasid ja finantsvara müügist kontole laekunud summasid. 

Kui te olete investeerimiskonto kaudu ostnud krüptoraha, siis on see kindlasti kontol näha, kuid te peate arvestama, et krüptoraha ei ole finantsvara tulumaksuseaduse mõistes ja seetõttu ei ole lubatud krüptoraha investeerimiskonto kaudu osta ja seeläbi tulumaksukohustust edasi lükata. 

Kui te olete investeerimiskontol olnud raha eest krüptoraha ostnud, siis tuleb teil see ostusumma ja tehinguga seotud kulud näidata tuludeklaratsiooni tabelis 6.5 investeerimiskontolt tehtud väljamaksena. Samas kui te olete juba jõudnud ka krüptoraha müüa ja müügihind on teile laekunud eurodes sellele samale investeerimiskontole, siis tuleb teil laekunud summa näidata tuludeklaratsiooni tabelis 6.5 investeerimiskontole tehtud sissemaksena.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!