13.06.2022 Esmaspäev

Hoidke käibedeklaratsiooni esitamisel kokku väärtuslikku aega

Et deklareerimine mugavalt ja tõrgeteta sujuks, soovitab maksu- ja tolliamet käibedeklaratsiooni (KMD) ja selle lisa esitada MTA-le masin-masin liidese abil otse ettevõtte raamatupidamistarkvarast.

Deklaratsiooni esitamine masin-masin liidese abil X-tee kaudu säästab raamatupidaja väärtuslikku aega.
Deklaratsiooni esitamine masin-masin liidese abil X-tee kaudu säästab raamatupidaja väärtuslikku aega. Foto: MTA

Deklaratsiooni esitamine masin-masin liidese abil X-tee kaudu säästab raamatupidaja väärtuslikku aega, sest e-MTAsse sisse logima ning deklaratsiooni käsitsi täitma või faili üles laadima ei pea. 

Kuidas toimida

  1. Kõigepealt uurige oma majandustarkvarateenuse pakkujalt, kas tarkvara võimaldab käibedeklaratsiooni masin-masin liidese abil esitada.
  2. Kui käibedeklaratsiooni esitamine tarkvarast on võimalik, siis aktiveerige liides Maksu- ja Tolliameti süsteemiga. Juhise liidese aktiveerimiseks ja deklaratsiooni esitamiseks saate majandustarkvarateenuse pakkujalt.
  3. Andke majandustarkvarateenuse pakkuja X-tee turvaserveri omanikule e-MTAs pääsuõigus käibedeklaratsiooni esitamiseks "Käibedeklaratsiooni (KMD) andmete saatmine masin-masin liidese vahendusel. Täpsed sammud pääsuõiguse andmiseks leiate siit juhendist.
  4. Veenduge, et raamatupidajal, kes käibedeklaratsiooni esitab, on e-MTAs kehtiv pääsuõigus „Käibedeklaratsioonide (KMD) haldamine" või "Raamatupidaja pakett".
  5. Ettevalmistused käibedeklaratsiooni mugavaks esitamiseks on tehtud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!