16.10.2015 Reede

Helm: maksuamet keskendus OÜ-tamisega tegeledes kindlatele firmadele

Maksu- ja tolliameti peadirektori Marek Helmi sõnul keskendus amet OÜ-tamisega tegeledes ettevõtetele, kes osutasid juhtimisteenust eraldi ettevõtte kaudu.

Maksuameti juht Marek Helm ütles, et oluline on koostöö ja lahenduste leidmine maksu- ja tolliameti ning ettevõtjate vahel
Maksuameti juht Marek Helm ütles, et oluline on koostöö ja lahenduste leidmine maksu- ja tolliameti ning ettevõtjate vahel Foto: PM

Helmi sõnul alustas maksu- ja tolliamet sel nädalal suhtlust ettevõtjatega, et aidata neil muuta maksude tasumise senist praktikat, edastas ameti pressiesindaja. "Keskendusime ettevõtetele, kelle seos viimaste kohtulahendite suunistega oli kõige otsesem – juhtimisteenuse osutamine eraldi ettevõtte kaudu," sõnas ta. "Ettevõtjad, kellega seni oleme sel teemal suhelnud, tunnustasid ja toetasid meie plaani – olime võtnud põhimõtteks juhendada, mitte kontrollida. Ja see toimiski," kommenteeris ameti peadirektor.

"Ettevõtjatega kontakti võttes tekkis enamustel juhtudel dialoog. Saime kinnitused ja lubadused, et tuleviku maksude tasumine muutub. Võtsime maha pinged ajaloo osas – las ta jääb nii nagu on," sõnas Helm.

Helm märkis, et OÜ-tamisest kirjutanud meedia ootab, et maksuamet tegeleks teemaga jõulisemalt. "Aga see pole õige tee, sest vastasseis pole lahendus. Meie käest on viimasel paaril nädalal küsitud numbreid – kui suur on see probleem? Me ei ole teadlikult väljastanud ühtegi arvu, sest need hakkavad elama oma elu," sõnas ameti peadirektor.

Helm sõnas, et arvudest olulisem on koostöö ja lahenduste leidmine maksu- ja tolliameti ning ettevõtjate vahel ning ühiskonna järk-järguline suhtumise muutumine. "Ja selleks tuleb anda aega. Anda aega meile, et ettevõtjat nõustada, ja anda aega ettevõtjale oma tegevust vastavalt riigikohtu lahendile ümber korraldada," sõnas Helm.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!