09.07.2021 Reede

Finantsinspektsioon kutsub kaasa rääkima ühisrahastuse reguleerimise teemal

Finantsinspektsioon kutsub ühisrahastusteenuse osutajaid arvamust avaldama juhendi kohta, mis selgitab ühisrahastusettevõtetele eelmise aasta 9. novembris jõustunud Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust.

Täpsemad ühisrahastust puudutavad nõuded ja siseriiklik õigus on alles kujundamisel.
Täpsemad ühisrahastust puudutavad nõuded ja siseriiklik õigus on alles kujundamisel. Foto: pixabay

Enamik tänastest ühisrahastusteenuse pakkujatest peavad selle määruse järgi hakkama alates järgmise aasta 10. novembrist taotlema vastavat tegevusluba. 

Tegevusloa saamiseks peab ühisrahastusteenuse osutaja esitama finantsinspektsioonile taotluse. Loamenetluse käigus kontrollib inspektsioon muu hulgas, et ettevõttel oleks piisavalt omavahendeid ja korralikud sisekontrolli süsteemid, huvide konfliktid oleks maandatud ja juhtkonda kuuluvatel isikutel poleks kehtivaid karistusi.

Järelevalvepoliitika juhendi eesmärgiks on selgitada ühisrahastusteenuse osutajatele kehtima hakkavaid nõudeid, et tulevikus tegevusluba vajavatel ühisrahastusteenuse osutajatel oleks oma äritegevust võimalik kujundada juba enne loataotlust.

Täpsemad ühisrahastust puudutavad nõuded ja siseriiklik õigus on alles kujundamisel. Finantsinspektsioon ootab kommentaare ühisrahastuse juhendile hiljemalt 1. septembriks e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">iSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255