05.12.2013 Neljapäev

Eraisik saab nüüdsest kaupu deklareerida lihtsustatud korras

Nüüdsest on eraisikutel võimalus deklareerida väljastpoolt Euroopa Liitu posti- ja kullersaadetisena saadud või reisijana toimetatud kaubad lihtsustatud korras elektroonselt.

Eraisik saab nüüdsest kaupu deklareerida lihtsustatud korras
Eraisik saab nüüdsest kaupu deklareerida lihtsustatud korras Foto: PM

Maksu- ja Tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu ütles, et kui senine kaupade deklareerimise süsteem on eraisikute jaoks olnud mõnevõrra keerukas ja vaevanõudev, siis uus e-teenus peaks seda oluliselt lihtsustama.

„Üha enam inimesi tellib endale kaupa just posti teel või kullersaadetisena ning meie eesmärgiks on muuta sellise kauba deklareerimine klientidele lihtsamaks ja mugavamaks. Nüüdsest ei pea klient enam deklareerimiseks tollipunkti kohale minema ja saab seda teha e-tollis. Samuti saab uut elektroonilist teenust kasutada reisijana piiri ületades,“ selgitas Koidu.

Lihtsustatud korras saab deklareerida kaupa, mille väärtus kokku ei ületa 1000 eurot. Kauba valik on piiratud ja põhineb enim deklareeritud kaupade nimekirjal, mille leiab Maksu- ja Tolliameti veebilehel: http://www.emta.ee/public/toll/Enim_deklareeritud_kaubad_27112013.pdf. Kui nimekirjas puudub kaup, mida deklareerida soovitakse, tuleb deklareerimiseks kasutada R-profiili või pöörduda tolliametniku poole.

Endiselt jääb alles ka võimalus deklareerida kaupu senikehtinud korras posti- või kullerfirma vahendusel.

Saadetise deklareerimisel saab deklaratsioonile lisada maksekorralduse, mis hõlbustab kontrollitoiminguid. Tasumisele kuuluvad maksud saab tasuda internetipanga vahendusel, konto numbri ja isikliku viitenumbri leiab MTA kodulehelt.

Juhendi lihtsustatud deklareerimiseks leiab siit: http://www.emta.ee/index.php?id=31269.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes