13.07.2009 Esmaspäev

Eesti jätkab IOTA täitevkogu liikmena

Täitevkogu on organ, mis juhib organisatsiooni tööd peaassambleede vahelisel perioodil.

Eesti valiti IOTA täitevkogusse ka kahel eelneval aastal ning Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aava sõnul näitab tänane hääletus, et Eesti panust IOTA juhtimisel hinnatakse ning Eesti maksuhalduri maine on Euroopa kolleegide hulgas kõrge. "Rahvusvahelise organisatsiooni juhtivasse organisse kuulumine tähendab võimalust kaasa rääkida üleeuroopalises maksuhaldurite arengus ja koostöö kujundamises", rääkis Aav.

1996. aastal asutatud maksuametite organisatsiooni IOTA liikmeteks on 42 Euroopa maksuadministratsiooni. Tänasel peaassambleel võeti IOTA uusimaks liikmeks Luksemburg.

IOTA (http://www.iota-tax.org/) on mittetulunduslik organisatsioon, mille missiooniks on edendada Euroopa maksuadministratsioonide vahelist koostööd ja toetada nende arengut vastavalt iga organisatsiooni liikme vajadustele. Organisatsiooni loomise otsus tehti 1996. a. oktoobris Varssavis peetud Kesk- ja Ida-Euroopa ning Balti riikide maksuadministratsioonide konverentsil. Seda otsust toetasid Euroopa Liit ja tema 9 liikmesriiki, Rahvusvaheline Valuutafond, Majanduskoostöö ja -arengu Organisatsioon (OECD), CIAT ning Ameerika Ühendriigid.

Tänaseks on IOTA-l 42 täisliiget. Oma eesmärke realiseerib IOTA eelkõige oma liikmeskonnale koolituse ja temaatiliste töögruppide tegevuse korraldamise kaudu.

Lisaks oma täis- ja assotsieerunud liikmeskonnale teeb IOTA tegevusprogrammi elluviimisel koostööd Euroopa Komisjoni ja OECD-ga.

Liis Plakk
Maksu- ja Tolliamet

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!