29.10.2015 Neljapäev

E-maksuametis muutub maksudeklaratsioonide täitmine lihtsamaks

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helmi sõnul ei lihtsusta uus e-maksuamet (e-MTA) ainult lihttöölise elu, vaid motiveerib ka ettevõtjat täitma maksudeklaratsioone.

Uus süsteem on vabatahtlik, keegi ei keela ettevõtjal deklaratsiooni ka käsitsi täita
Uus süsteem on vabatahtlik, keegi ei keela ettevõtjal deklaratsiooni ka käsitsi täita Foto: PM

"Tihti on nii, et mikro- ja väikeettevõtjad ei oska igakuiseid deklaratsioone õigesti täita, neil pole aega ja motivatsiooni sellega tegeleda. Töötame selle kallal, et uus e-MTA oleks kasutajasõbralikum, deklaratsioone oleks lihtne täita ja esitada. Samas on uus süsteem vabatahtlik ning kui ettevõtjale tõepoolest meeldib deklaratsioonide käsitsi täitmine ja esitamine – ega me ei keela," ütles Helm täna PwC raamatupidamiskonverentsil.

"Lisandub ka võimalus, et MTA edastab ise etevõtte andmed statistikaametile. Kui ettevõtja logib oma kasutajaga sisse ja täidab oma deklaratsiooni ära, siis tuleb välja küsimus: kas soovite, et maksuamet edastaks teie ettevõtte andmed statistikaametile," lisas ta.

Samuti saab ettevõtja uue e-MTA kaudu kontrollida, palju makse on tal tasutud ja missuguse osakaaluga need summad on. Uus e-MTA võimaldab ettevõttel võrrelda oma andmeid, nagu töötajate arvu ja käivet, Eesti keskmiste näitajatega. Süsteem hindab ka ettevõtte riskitaset ja laseb ettevõttel vaadata, kuidas läheb tema partneritel.

Uus e-MTA peaks vana välja vahetama hiljemalt 2025. aastaks. 2016. aastal tulevad vaid esimesed uuendused, teatas BNS.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!