14.10.2010 Neljapäev

Äriregistrist on esitamata aruande tõttu kustutatud ligi 1000 firmat

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Diana Kõmmus ütles, et majandusaasta aruande esitamata jätnud äriühingu registrist kustutamine on pikk protsess. Kui äriühing ei ole esitanud majandusaasta aruannet, siis mitte varem kui kuus kuud pärast aruande esitamise tähtaega ehk mitte varem kui üks aasta pärast majandusaasta lõppu, tehakse ettevõttele hoiatusmäärus registrist kustutamiseks.

Kohtute registriosakonnad on selle aasta esimese üheksa kuuga saatnud 7971 ettevõttele äriregistrist kustutamise hoiatusmääruse. Kogu eelmise aasta jooksul oli taoliste hoiatuste hulk 992, aasta varem 4667.

Kõmmus selgitas, et kui hoiatusmäärus on ettevõtja kätte jõudnud, siis on firmal üks aasta aega puuduste kõrvaldamiseks. Avalikes teadaannetes ilmub hoiatusmäärus kuus kuud pärast selle jõudmist ettevõtjani, kui see ei ole aruannet endiselt esitanud.

Hoiatusmäärusele järgneb kustutamiskandemäärus. "Juhul kui ettevõte ei ole endiselt aruannet esitanud ning võlausaldajad ei ole esitanud nõudeid, vahepeal ei ole kuulutatud välja ettevõtte pankrotti või alustatud vabatahtlikku likvideerimismenetlust ja maksuametil ei ole pretensioone ühingu kustutamise kohta, tehakse kustutamiskandemäärus," rääkis Kõmmus. Kuid kustutamiskandemäärust ei tohi teha varem kui kuus kuud pärast seda, kui ametlikes teadaannetes on avaldatud hoiatusmäärus ehk mitte varem kui üks aasta kustutamishoiatuse kättetoimetamisest.

Kustutamiskandemäärusi on selle aasta esimese üheksa kuuga tehtud 716, kogu eelmise aastaga tehti neid 2555 ja aasta varem 2847.

Ettevõte kustutatakse äriseadustiku kohaselt äriregistrist pärast seda, kui kustutamiskandemäärus on kätte toimetatud ning selle edasikaebamise aeg on lõppenud.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!