04.12.2013 Kolmapäev

Aktsiisiseaduse muudatused on lühendanud piirijärjekordi

Uued aktsiisikauba sissetoomise reeglid on esimestel päevadel vähendanud piirijärjekordi, eriti Narva jalakäijate terminalis.

Aktsiisiseaduse muudatused on lühendanud piirijärjekordi
Aktsiisiseaduse muudatused on lühendanud piirijärjekordi Foto: PM

Detsembri algusest jõustusid aktsiisikauba sissetoomist täpsustanud seadusemuudatused, mille kohaselt saab ühes kalendrikuus Euroopa Liidu (EL) välistest riikidest tuua Eestisse aktsiisivabalt alkoholi ja kütust esimesel saabumisel ning tubakatooteid esimesel ja teisel saabumisel.

Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja teatas BNS-ile, et seadusemuudatuste järel on järjekorrad piiripunktides vähemalt esimestel päevadel lühenenud, eriti märgatav on see Narva jalakäijate terminalis.

"Narva maantee piiripunktis pole nii rahulikke päevi väga ammu olnud – kui tavaliselt on päevas piiriületajaid mõlemas suunas kokku 10 000 kuni 11 000, siis näiteks esmaspäeval oli neid vaid 5333 ja eile 5384. Sõiduautode ooteaeg on üle pika aja olnud mitu päeva järjest alla ühe tunni," sõnas ameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu.

Koidu lisas, et kuni uute nõuete täitmine on tagatud ja sigaretivedu Jaanilinnast on lõppenud, rakendatakse Narva piiripunktis intensiivsemat kontrolli, mille üheks eesmärgiks on teavitamine uutest reeglitest.

"Selleks on meil praegu väljas ka tavapärasest rohkem inimesi, eesmärgiks tagada sujuv tollikontroll, tõhusate kontrollidega jätkame kindlasti ka edaspidi. Koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga saame korduvpiiriületajad tuvastada vähem kui minutiga. Piiriületajad on igatahes muudatustest teadlikud ja suhtuvad suurendatud kontrolli rahulikult, sest piiriületus on kiire," ütles Koidu.

Pühapäevast jõustusid alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muudatused, mille kohaselt saab aktsiisivabalt EL-i välistest riikidest Eestisse tuua alkoholi ja kütust esimesel saabumisel ning tubakatooteid esimesel ja teisel saabumisel kalendrikuus. Ülejäänud Eestisse saabumistel samas kalendrikuus tuleb reisijal temaga kaasas olev aktsiisikaup tollis deklareerida ning tasuda maksud.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes