30.07.2018 Esmaspäev

VKG territooriumil krüptoraha kaevandajad lükkavad ICO-d edasi

Käesoleva aasta alguses Viru Keemia Grupi territooriumil tööd alustanud krüptoraha kaevandav ettevõte Nordcoin Mining OÜ, mis paigaldas kontserni tootmisterritooriumil krüptoraha kaevandamiseks vajaliku konteinerpargi, lükkab edasi oma esialgse raha kaasamise (initial coin offering; ICO) viidates halvale suhtlusele finantsinspektsiooniga, kirjutab Eesti Päevaleht.
Käesoleva aasta alguses Viru Keemia Grupi territooriumil tööd alustanud krüptoraha kaevandav ettevõte Nordcoin Mining OÜ lükkab edasi oma esialgse raha kaasamise, viidates halvale suhtlusele finantsinspektsiooniga.
Käesoleva aasta alguses Viru Keemia Grupi territooriumil tööd alustanud krüptoraha kaevandav ettevõte Nordcoin Mining OÜ lükkab edasi oma esialgse raha kaasamise, viidates halvale suhtlusele finantsinspektsiooniga. Foto: pixabay

ICO pidi avalikuks minema 30. juuli hommikul. Ettevõtte omanikel oli plaanis sellega kaasata 11 miljonit dollarit. Nordcoini eestvedaja Hermes Brambat ütles lehele, et mündipakkumine lükkub suure tõenäosusega määramatult edasi, sest finantsinspektsioon ei ütle neile ei "ei" ega "jah".

"Oleme finantsinspektsiooniga pidevas suhtluses ning pärast esimese õigusanalüüsi täienduste esitamist äraootaval seisukohal. Inspektsioon keeldub konkreetseid vastuseid andmast ning piirdub pakkumise korraldamise kohta väga üldsõnaliste selgituste ja juhtnööridega. Analüüsime hetkel enda õiguslikku positsiooni ning lõpliku otsuse ICO tegemise või alternatiivide kohta võtame vastu lähipäevil," ütles Brambat 26. juulil.

"Hetkel on laual võimalus, et jätkame tegevust algupärase ärimudeliga ehk ettevõtte asutajate isiklike investeeringute toel. Täpsemalt selgub aga vastusest, mis peaks tulema lähipäevil," märkis ta.

Finantsinspektsioon ütles lehele, et asutus ei saa konkreetsete ettevõtmistega seotut kommenteerida. "Küll aga võime öelda, et iga potentsiaalne ICO korraldaja peab esmalt ise hindama, kas tema pakkumine on kvalifitseeritav väärtpaberite avaliku pakkumisena või mitte. Kui tegemist on väärtpaberite avaliku pakkumisega, tuleb selle kohta finantsinspektsioonis prospekt registreerida," märkis finantsinspektsiooni avalike suhete juht Livia Vosman.

Nordcoinist 50 protsenti kuulub läbi HB Holdings OÜ Brambatile, teine 50 protsenti firmale Jur Keha OÜ, mille juhatuses on teine Nordcoini eestvedaja Joel Mitt. Jur Keha omanikud on Älice Mitt, Kristjan Novitski ja Ove Musting.
qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes