12.07.2021 Esmaspäev

Vanalinnas on äripindade pakkumine suurem kui mullu

Pindi Kinnisvara andmeil on välisturistidele suunatud vanalinna äripindade pakkumine võrreldes eelmise aastaga suurenenud.

Ettevõtte andmeil oli enne koroonakriisi igale vähegi käidavas kohas paiknevale vanalinna äripinnale mitu huvilist.
Ettevõtte andmeil oli enne koroonakriisi igale vähegi käidavas kohas paiknevale vanalinna äripinnale mitu huvilist. Foto: pixabay

Juuli alguse seisuga on Tallinna vanalinnas müügis või üürile anda ligi sada äripinda, millest enamus olid kunagi kohvikud, restoranid, meenepoed või muud välisturistidele suunatud asutused, teatas Pindi Kinnisvara.

Ettevõtte andmeil oli enne koroonakriisi igale vähegi käidavas kohas paiknevale vanalinna äripinnale mitu huvilist ja ettevõtjad pidid ootama vahel aastaid, et oma äri vanalinnas püsti panna.

Turism ei ole taastunud ja mõni laevatäis soomlasi ei suuda vanalinna ärisid ära toita. On kahju, et kinni on pandud ka mõnigi raudvaramusse kuulunud ettevõte, kasvõi näiteks Raekoja platsil paiknenud küüslaugurestoran Balthasar,

ütles Pindi Kinnisvara kutseline vanemmaakler Arik Piirisild pressiteates.

"Kui eelmisel aastal hoiti helgema tuleviku lootuses veel üürilepingutest kümne küünega kinni, siis praeguseks on meeleolud mustemates toonides, sest endisel kujul turismi taastumine võib võtta aastaid. Ilmselgelt tuleb kohalikud elanikud vanalinna meelitada, et sellest imelisest Unesco maailmapärandist kummituslik asum ei saaks," nentis ta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!