18.02.2021 Neljapäev

Valitsus sai ülevaate õigeaegselt üle võtmata panganduse direktiividest

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus tegi valitsuse neljapäevasel istungil ülevaate õigeaegselt ülevõtmata Euroopa Liidu panganduse direktiividest, mis käsitlevad krediidiasutuste ja investeerimisühingute kahjumikatmis- ja rekapitaliseerimisvõimet ning finantsettevõtjate tasustamise, järelevalvemeetmete ja -volituste ning kapitali säilitamise meetmeid.

Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister
Keit Pentus-Rosimannus, rahandusminister Foto: EU2017EE Raul Mee

Panganduse kahe direktiivi ülevõtmise tähtaeg oli mullu 28. detsember. Direktiivide ülevõtmise viibimise põhjuseks on valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel peamiselt see, et riigisiseste asutustega kompromissi saavutamine võttis planeeritust kauem aega ja direktiivides tehtud muudatused on mahu poolest riigisisesesse õigusesse ülevõtmisel üsna tehnilised, tekstid pikad ja seetõttu ka töömahukad.

Direktiivide ülevõtmise viivitus tulenes eelkõige sellest, et üle sooviti võtta varem juba teises direktiivis olnud võimalus riigisisestel kontrolliorganitel, Eestis riigikontrollil, teostada finantsjärelevalve üle kontrolli.

Kuigi eelnõu menetlemise ajal püüdis rahandusministeerium valitsuse teatel pakkuda välja kompromissettepanekut, mis sobiks nii finantsinspektsioonile kui ka riigikontrollile, siis valitsusele eelnõu ettepaneku esitamisel ja ka riigikontrollile edastamisel selgus, et pakutud kompromiss siiski riigikontrollile ei sobinud.

Lõpuks suudeti kompromiss erinevate ametiasutuste vahel saavutada ning valitsus kiitis eelnõu heaks selle aasta 7. jaanuaril. Riigikogus algatati eelnõu 11. jaanuaril.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes