03.06.2021 Neljapäev

Valitsus kinnitas Kredexi ja EAS-i ühinemiskava

Valitsus kinnitas täna ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti esitatud Kredexi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ühinemise ajakava.

Valitsus otsustas Kredexi ja EAS-i liitmise tänavu 29. aprillil.
Valitsus otsustas Kredexi ja EAS-i liitmise tänavu 29. aprillil. Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Oleme seadnud sihiks ühendada juriidiliselt kaks asutust üheks järgmise aasta alguseks,

ütles Sutt pressiteates.

Ta lisas, et lõplik organisatsioonide põimumine ja teenuste ühendamine leiab aset 2022. aasta jooksul.

Esimeses etapis toimub õiguslik analüüs, et leida parim viis organisatsioonide ühendamiseks. Samuti kaardistatakse hetkeolukord ning valmistatakse ette vajalikud õiguslikud muudatused.

"Ühinemisega loome tugeva organisatsiooni, mis on näoga ettevõtja poole, pakub ühest aknast terviklahenduse ning toetab Eesti majanduse innovatsioonimahukust, eksporditurgude haaramist ning välisinvesteeringute ja talentide ligimeelitamist," märkis Sutt.

Ühinemisprotsessi koordineerib juhtkomisjon, kuhu kuuluvad EAS-i, Kredexi juhatuse ja nõukogu liikmed, rahandusministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) esindajad. Nõukoda juhib MKM-i majandusarengu asekantsler Sille Kraam.

Kredexi ja EAS-i ühendamise eesmärkideks on teadus- ja arendustegevuse, innovatsiooni ning ettevõtluse jõulisem arendamine, paremate väärtuspakkumiste tegemine ning senisest terviklikumate ja tõhusamate teenuste pakkumine ettevõtetele.

Valitsus otsustas Kredexi ja EAS-i liitmise tänavu 29. aprillil ja see on osa riigireformi tegevuskavast. Esialgne plaanitav ühendamise maksumus on 2021. aastal 144 000 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!