04.11.2014 Teisipäev

Uute kortermajade arendajate seas konkurents kasvab

Tallinna uute kortermajade arenduste turul on konkurents oluliselt tihenenud, mistõttu uusarendustes hinnatõusu oodata ei ole.

Uute kortermajade arendajate seas konkurents kasvab
Uute kortermajade arendajate seas konkurents kasvab Foto: PM

"Aastavahetusel oli Tallinnas 94 elamuarendusprojekti, millest ehitusfaasis oli 19, praeguseks on see arv tõusnud juba 135-le, millest ehituses on 47 arendusprojekti," ütles Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

"Me ei ole lõpuni kindlad, kas kõikidele uutele arendajatele ikka kliente jätkub, eriti piirkondades, kus kilomeetri raadiuses ehitab uusi maju viis-kuus arendajat," kirjutas Sooman. "Üheks selliseks ülekuumenenud piirkonnaks on Kadaka tee ümbrus," märkis ta. "Tõenäoliselt näeme kevadel suuri kampaaniaid, kus ostjaid hakatakse peotäite kinkekaartidega meelitama," lisas ta.

"Üldiselt öeldakse, et kui arendajad hakkavad kõrgustesse ronima, siis on turg käest ära läinud. Sealsamas Kadaka piirkonnas paiknev 14 korruseliste tornmajade uuselurajoon ainult kinnitab seda, sest on vana tõde, et metsa tegelikult puid juurde ei veeta," rääkis Sooman.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes